Loading...

Dom jednorodzinny

BUDYNEK MIESZKALNY JEDNORODZINNY Z GARAŻEM PODZIEMNYM
Szczegóły projektu

Inwestor: PRYWATNY

Autorzy: SZ. BABIK, J. RZEMIENIEC, Ł. JAROSZEWSKI

Współpraca: IDA ZABOKLICKA

Projekt: 2012-2013

Realizacja: -

Zakres: PROJEKT KONC., BUD.-WYK.

Parametry: 310 m2 PU

Budynek posiada dwie kondygnacje nadziemne (w tym jedną stanowi poddasze użytkowe) i jedną podziemną. W rzucie poziomym posiada kształt prostokąta o wymiarach 11,15m x 17,69m z wysuniętą bryłą salonu, na której znajduje się taras dostępny z przestrzeni jednego z pokoi na piętrze. Wysokość mierzona od średniej rzędnej poziomu terenu przy wejściu do budynku do kalenicy wynosi 9,01 m. Dach obiektu został zaprojektowany jako dwuspadowy o nachyleniu połaci 45° kryty płytami włóknocementowymi w ciemnej kolorystyce. Od poziomu podjazdu, dojście do budynku stanowią schody terenowe z płyt kamiennych prowadzących do głównego wejścia. Zadaszenie głównego wejścia stanowić będzie nadwieszenie w poziomie poddasza użytkowego.
Zaproponowane materiały wykończeniowe to: tynk w kolorze jasnym, płyty włóknocementowe, okładziena drewniana oraz kamienna. Program funkcjonalny:
Garaż wraz z pomieszczeniem gospodarczym i kotłownią został zlokalizowany w piwnicy. Poprzez wewnętrzną klatkę schodową można się dostać na poziom parteru, na którym zlokalizowana jest kuchnia ze spiżarnią, otwartej jadalnia, salon oraz na końcu korytarza, w północno-wschodniej części domu, znajduje się także pokój gościnny z łazienką. Na piętrze natomiast zostały zlokalizowane trzy sypialnie z dwoma łazienkami oraz wyjście na taras zlokalizowany na stropodachu salonu.

 Powrót do Projektów